Pięciu kibiców obserwowało mecz ostatniej kolejki ekstraklasy kobiet, pomiędzy AZS AJD Print Cycero Rolnik Częstochowa a LUKS Orneta.
W pierwszej grze do stołów podeszły: Yang Xin po stronie gospodarzy i Marta Smętek po stronie gości. Od początku tego spotkania można było zauważyć, że Yang Xin "nie chce się grać". Skrupulatnie wykorzystywała to Marta Smętek, która grała zdecydowanie lepiej. Jednak nie przekładało się to na punkty. Częstochowska "Lala" miała zrywy, gdzie przy większym zaangażowaniu wygrywała sety. Jednak tych "zrywów" było za mało, by wygrać pojedynek. Yang Xin musiała uznać wyższość Marty Smętek, która wygrała z częstochowianką 3:2.

Drugi spotkanie przyprawiło nam najwięcej emocji. Spotkały się w nim dwie reprezentantki Polski: Marta Gołota - która za miesiąc jedzie na indywidualne mistrzostwa Świata i pominięta przez trenera Leszka Kucharskiego, Monika Pietkiewicz. Mecz ten mógł się podobać, ale tylko ze względu na kilka ładnych akcji. W pierwszych trzech setach widać było zaangażowanie Marty Gołoty, jednak nie mogę tego samego powiedzieć o Monice Pietkiewicz. Gołota mogła wygrać szybko 3:0, jednak popełniała zbyt dużo prostych, niewymuszonych błędów. Pierwszego seta wygrała Gołota ";na przewagi";, tak samo wyglądał drugi set, tym razem dla Pietkiewicz. W trzecim secie Gołota prowadziła już 8:4, by przegrywać 8:10. Mimo piłek setowych, Pietkiewicz nie zdołała wykorzystać szansy na zwycięstwo w trzeciej odsłonie, oddała inicjatywę Gołocie, która wygrała 13:11. To najwyraźniej zdenerwowało Pietkiewicz, która od tego momentu zaczęła grać na swoim poziomie. Ornecianka wygrała dwa kolejne sety i mecz 3:2.

Trudno jest mi w jakiś sposób opisać trzeci pojedynek, pomiędzy Aleksandrą Pięta a Katarzyną Gieryń. Mimo ambitnej postawy Pięty, widać było sporą różnicę dzielącą te dwie zawodniczki. Gieryń pozwoliła Pięcie ugrać tylko 13 punktów. Dzięki temu, LUKS Orneta pokonał AZS AJD Print Cycero Rolnik Częstochowa 3:0. Łatwe zwycięstwo Ornety nie zapewniło LUKS-owi utrzymania. Ornecianki czeka jeszcze mecz barażowy o pozostanie w ekstraklasie z KKTS Krosno.